Home Blog Winnes Pripime si štýlovo na nový rok 2021!

Pripime si štýlovo na nový rok 2021!

Pripime si štýlovo na nový rok 2021, čo sa hodí na nezabudnuteľný prípitok, vinoteka Sunnywines, Champagne, Prosecco, Crémant d'Alsace, Cava, Degustácia vín, komentované ochutnávky, vinoteka bar Sunny wines Slnečnice mesto Bratislava Petržalka

Všetci vieme aká je momentálne situácia a že sme nútení kvôli opatreniam vlády SR, zostať doma. Koniec koncov, má to svoje plusy, budeme tráviť čas so svojimi najbližšími, rodičmi, deťmi, manželmi, partnermi, alebo so svojimi domácimi miláčikmi, pripime si teda štýlovo a so svojimi blízkymi.

Otázka, čím si pripiť na uvítanie nového roku? Dovolím si vám ponúknuť výber z našej ponuky zo Sunnywines, ktorú si môžete pozrieť na www.sunnywines.sk. Objednať si ho cez náš eshop, alebo prísť si pre neho na prevádzku, na adresu Zuzany Chalupovej 10B, Bratislava, Slnečnice mesto.

Viete že bublinkových vín je viacej druhov? Každý druh sa delí na ďalšie ale to si nechám na ďalší blog pre Vás…

Tak si ich poďme rozdeliť.

 

1. Champagne (Šampanské víno)

Šampanské víno s označením Champagne sa môže vyrábať lenvo francúzskej oblasti Champagne – Ardenne.  Z názvu tohto regiónu pochádza aj jeho názov.  Efekt dodatočnej karbonizácie je produkovaný sekundárnym kvasením priamo vo vínnej fľaši.

Vyrába sa z odrôd chardonay, pinot noir, pinot meunier

DRAPPIER – Rosé Champagne Brut

DRAPPIER – Charles de Gaulle Champagne Brut

DRAPPIER – Champagne Brut Nature

2. Prosecco

je víno produkované v oblasti Veneta v regiónoch Valdobbiadene a Conegliano. Na výrobu tohto vína sa používa najčastejšie odroda Glera. Odroda viniča sa musí vyrábať aj v presne vymedzenej produkčnej oblasti. Do základného vína Glera sa pridávajú kvasinky a cukor, proces prebieha v tlakových nádobách.

Val D´Oca Punto Rosa

Val D´Oca – Brut

3. Crémant d’Alsace

Crémant d’Alsace je apelácia perlivých vín vyrobených v Alsace oblasti Francúzka. Crémant je povolené vyrábať len z odrôd pinot blanc, pinot gris, pinot noir, riesling, auxerrois a chardonnay. Spôsob výroby je podobný ako pri champagne. Hrozno je tiež zberané v skorších termínoch ako pri výrobe tichého vína. Vína s označením Crémant d’Alsace sa musia plniť v oblasti produkcie.

CALIXTE – Crémant d’Alsace Blanc de Noirs

CALIXTE – Crémant d’Alsace Chardonnay

4. Cava

Cava je šumivé španielské víno s označením pôvodu, biele alebo ružové, vyrábané tradičnou metódou v španielskom regióne Cava, predovšetkým v katalánskej oblasti Penedés v proviciách Barcelona a Tarragona.

PARATO – Cava brut nature

PARATO – Cava brut

Máte teda už vybraté? Pripime si štýlovo na Nový rok 2021.

Lili

Súvisiace články: