Home Blog Winnes Alsaská foie gras (husacia pečeň), pochúťka aj pre vás

Alsaská foie gras (husacia pečeň), pochúťka aj pre vás

Alsaská foie gras (husacia pečeň), pochúťka aj pre vás od Sunnywines

Pred niekoľkými rokmi, som bola na vinnej ceste vo Francúzku, v oblasti Alsace. Učarovalo mi to nádherné prostredie, jedlo, ktoré robievam do teraz, typické krásne alsaské víno.

Preto som sa rozhodla, že sa o to podelím s mojim receptom aj s doladením vína, ktoré si môžete kúpiť aj cez eshop www.sunnywines.sk

 

Alsace eguisheim Francuzsko

 

Ešte pre začiatok… Alsace je oblasť Francúzska, jedna z 26 oblastí, susediaca s Nemeckom. Podľa spomienok aké mám, môžem povedať, že je to malebná oblasť plná kvetín na oknách, krásnych domov ako kedysi boli na dedinách a krásnych očesaných riadkov viníc začínajúci vždy čajovou ružou žltej farby. Prečo práve čajová ružou? Táto úžasná kvetina zabraňuje napádaniu mučnatky vo viničoch, čo je najrozšírenejšia a najznámejšia hubová choroba rastlín.

 

 

Ale vráťme sa k jedlu. Tento spôsob prípravy mi prezradil kuchár, kde som ju prvý krát jedla. Ingrediencie sú všetky dostupné u nás v Sunnywines. Stačí kvalitné brandy, portské alebo slamové víno. Dokúpiť soľ a čierne korenie. Po namarinovaní na ďalší deň uvariť vo vodnom kúpeli, nechať oddýchnuť v chladničke 7 dní, vôňa láka ale oplatí sa počkať. Upiecť toasty nakrájať na plátky posoliť a zvoliť k tomu správne víno.

 

Dovolím si ponúknuť k tejto foie gras víno z oblasti Alsace.

Pinot blanc (rulandské biele)
Pinot gris (rulandské sivé)
Pinot noir (rulandské modré)

Pre milovníkov bublinkového vína odporúčam z oblasti Alsace Cremant D´Alsace WOLFBERGER – Crémant d’Alsace Rosé

Vína si môžete objednať na našom webe www.sunnywines.sk, alebo aj si ich prísť osobne vziať, poprípade Vám vieme pomôcť aj odporúčaním z iných oblastí a iných odrôd.

Dobrú chuť a nazdravie

Lili

Súvisiace články: